Choltický mlýn 9.5.2015

 

Nedávno si Evča posteskla, že ještě nebyla ve větrném mlýně v Cholticích. Já sám jsem tam kdysi byl jako kluk s kamarádem, jehož rodina pocházela z Choltic a on tam vždycky u babičky trávil prázdniny. Tenkrát přinesl klíče a šup, už jsme byli uvnitř.

Takže jsem zagooglil a zjistil jsem, že o mlýn se stará pan Romfeld (tel: 728 489 860), který je potomkem původních majitelů mlýna. Tak jsem mu zavolal a dozvěděl jsem se, že není problém dorazit na prohlídku, stačí se jen domluvit.

Vstupné je dobrovolné, v podstatě slouží k údržbě a renovaci mlýna.

Sedli jsme na kola a jeli do Choltic. Když jsme přijížděli k mlýnu, zavolal jsem panu Romfeldovi a ten během krátké doby dorazil. Následovala komentovaná prohlídka mlýna zakončená uměleckou tečkou v podobě lidové písničky za mistrovského doprovodu na Heligonku, čímž se nám Genius loci tohoto místa nezapomenutelně vryl do paměti. Pan Romfeld je úžasný průvodce...

 

Share:  Add to Facebook Tweet This Add to Delicious Submit to Digg Stumble This

Komentáře.
Stránky: :
1
Vanda

Parádní fotky :-)

11.05.2015
   Reagovat
Rosťa T.

Paráda! Díky za super inspiraci na další výlet.

10.05.2015
   Reagovat
ZdenalS

Super, člověk se vydává a cestuje všude možně a pak zjistí že má za bukem takový skvost. Přiznám se, že jsem autem jel hodněkrát ale ještě jsem tam nikdy nebyl číslo si uložím a těším se na cyklovýlet a prohlídku.

Napsat komentář
 Pokud je kód špatně čitelný.
Opiště kontrolní kód (*)